Varak Boya

Altın, gümüş yahut başka madenler ki yaldız da bu katagoriye giriyor,dövülerek oluşturulan ince, parlak yaprak şeklinde ki malzemeye verdiğimiz isim varaktır.Altın varak boyama,varak süsleme işlemi özellikle kartonpiyer üzerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.Sarayların ihtişam kaynağı olan altın varka boya, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici bir görünüm katmaktadır.

Erciyes Dekorasyon Son 5 yıldır varak boyama uygulamasını altın yerine yaldız ile tercih edildiğini görmekte ve uygulamaktadır. Orjinal altın yüksek maliyetler oluşturmaktadır.Günümüzde çok rağbet edilen bir süsleme tarzı ve sanatı olan gerçek altın varak  yaldız 22 ve 24 ayarlarda olur. Tüm zeminlere uygulanabilir. Tarihi süreçte altın varak nerde diye batığımızda; altının ceylan derisinin arasında çekiçle dövülerek ezilmesiyle meydana getirilirdiğini gözlemliyoruz.Bu dövme ve inceltme işine varakçılık ismi verildi.Günümüzde bu işlemler saf altının dev silindirler arasında ezilerek inceltilip yaprak haline getirilmesi suretiyle yapılmaktadır. 8000 gibi yüksek adet altın varak üst üste konulduğunda  ancak 1 cm kalınlığa  ulaşır. Saf altın pahalı olduğundan günümüzde imitasyonu yapılmakta yahut yaldız boya tercih edilmekte ve varak boya uygulanmaktadır. Yaprak şeklinde olana Yaprak varak, Sıvı şeklinde olana sıvı vara,boya şeklinde olanada  yaldız varak ismini alır.

Ancak fiyatdan ötürü aynı sonuçları alabildiğimiz yaldız boya her eksimden daha çok tercih edilmektedir.Ve yaklaşık olarak altın varak kadar etkili sonuçlar vermektedir. Altın varak boya ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.

Altın varak boya sadece aynalarda değil evinizin göze çarpan merkezlerinde kullanabiliriz..Ekimbizin özel tasarımları web sitemiz üzerinden beğeninize sunmuştur. Alçı ve stropiyer zeminlerde yapılan çalışmaları web sitemizden görebilirsiniz.

Lütfen ekibimizden varak boya uygulama fiyatı talep ediniz.

View the embedded image gallery online at:
http://erciyesdekorasyon.com/varakboya#sigProGalleria261b53c5e2

 

Görüntüleme Sayısı 
Başlık Yazar Tıklamalar
Gümüş Varak 1520
Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

TOP