Fayans

Fanaysın kullanım alanlarının başında gelen banyo ve tuvaletler için değişik resim örneklerine yer vermek istedim. Özellikle farklı desenleriyle ve uygulama kolaylıklarıyla dikkat çeken fayans modelleri ilerleyen günlerde daha da zenginleşecek gibi duruyor.
Aslında fayans ve seramik üzerine söylenebilecek çok şey var ama şimdilik bu incelememde örnek resimlere yer vermeyi yeterli görüyoruz.

Banyo dekorasyonunda bu ürünlerin önemi oldukça büyük. Banyo ve tuvaletlerde kullanımlarına yönelik öteki resimleri de arşivmizde bulabilirsiniz. Banyo ve tuvalet dekorasyonunda, her tarafı tıkış tıkış eden gereksiz eşyalardan kurtulmanızı öneriyoruz. Dekoratif tuvalet ve banyo dolapları kullanabilirsiniz. Tabi ki kullanacağınız dolapların rengi ile, fayanslarınızın renkleri uyum içinde olmalıdır.

Ev hanımlarının en çok vakit geçirip en fazla yoruldukları yer mutfaklarımızdır. Mutfakların dekorasyonunda kullanılacak fayans modelleri mutfaklarımızın şıklığına ve estetiğine büyük ölçünde katkı güveniliraktadır. Piyasada bulunan mutfak fayans modellerinin şıklığı gerçektende göz alıcı ve bu konuda seçim yapıcak olanları mutfaklarındaki fayansları yenilemeyi düşünen kişileri bu seçimde bir hayli zorlayacaktır.

Banyoları,Wcleri,bazen salonları,sık olarak mutfakları ve suyla haşir neşir olan alanlarda sıkça kullandığımız fayans. İşleriniz için bizden fiyat alabilirsiniz ama önce fayans nedir? Fayans neye yarar gibi sorularınıza cevap bulalım. Fayans aslında seramiktir ama daha modernleştirirsek; Fayans adını İtalya'nın seramikleri ile ünlü şehri Faenza'dan almıştır.

Fayans Bileşimi

Kil, kaolin, kuvars, feldispat ve kalker benzeri seramik maddelerin çeşitli oranlarda karışımından oluşur. kil,kaolin,kuvars ve feldispat seramik değildir bu yüzden 'benzeri seramik maddeler' tabiri dosdoğru değildir.

Fayans Tarihi

İlk fayans doğu ülkelerinde 8'nci yüzyıldan itibaren bilinmektedir. Bu sır Araplar aracılığıyla Sicilya'ya ve İspanya'ya geçti. Daha sonra bu bölgelerden İtalya ve Fransa dosdoğru ilerleme gösterdi.

Fayans Örnekleri

{gallery}fayans:::0:0{/gallery}

TOP