İtalyan boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. İtalyan boya nın modelleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor.

{gallery}dek:::0:0{/gallery}

İtalyan Boya'nın özellikleri

İtalyan boya; su bazlı, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon kaplamasıdır.İtalyan boya Kokusuzdur. İtalyan boya Antibakteriyeldir, küf ve mantar oluşturmaz. İtalyan boya Sert ve parlak yüzeylidir. İtalyan boyanın Mermer dokusunu andıran bir yapısı vardır. Evi Geniş gösterir,kir ve toz biriktirmez,öteki uygulamara oranla çok daha rahatlık hissi verir.Kesinlikle hayran bıraktırır,güven verir,zengin gösterir,farklılık katar.

Desenli İtalyan boyası boyanın her türlü zemine uygun olması bizim için artıdır. Her türlü ortama uygulama yapılmasında sakınca yoktur.
Çok geniş bir renk ve desen yelpazesi ne sahiptir, kişiye göre desen, kişiye özel renk tonu vermektedir. Bunun yanında çok etkileyici ve zarif görünüme sahiptir. İtalyan boyalar evlerin, mağazaların, merdivenlerin, ofislerin, otellerin duvarlarına parlak veya kabarık bir görsel sunar. İtalyan boyalar şaşkınlık ve hayranlık uyandırır.  İtalyan boyalar uygulandığı ortama değer katar.

 

İtalyan Boya Nedir

Yenilikçi, üst düzey kalitede, su bazlı, çevre dostu, koku yapmayan, süngerle temizlenebilen, duvarların hava almasına imkan sağlayan, estetik güzelliği ile uygulandığı mekanları farklılaştıran, doğal malzemeler ile üretilmiş iç yüzey dekorasyon malzemesidir.

 

İtalyan Boya Tarihçe

{gallery}kat2:::0:0{/gallery}

Duvara desen vermek, süslemek yahut dış etkilerden korumak için onun yüzüne yapılan yahut üstüne sürülen kaplamalara dekoratif boya denir.Mısır piramitlerinde, Peru’daki İnka mezarlarında dekorlu boyalı eşya bulunmuştur. Daha bundan 25.000 yıl önce yaşayan mağara adamları, mağaralarının duvarına yaptıkları resimlerde dekoratif sanat kullanmışlardır. Mısır’da bulunan 5.000 yıl öncesine ait bir mumyanın boyalı kumaş şeritlerine sarılmış olduğu ve dekoratif tarz verildiği görülmüştür.
M.Ö. 1000 yıllarında Fenike’nin Sur (Tyre) şehri mor boyasıyla tanınmıştı. Bu boya Uzak Doğu’daki bazı bitkilerden elde edilmekteydi. Teb’de bulunan M. Ö. 3000 yılına ait bir elbisenin çivitle boyandığı da anlaşılmıştır.İtalyan boya'nın tarihi tam bu boya ile aynıdır.

İtalyan Boya Hangi Mekanlar da Kullanabilir

İtalyan boya ile İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler italya dekoratif boyalar sebebi mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor.Tüm mekan dışında göze ilk çarpan merkez konumunda ki dvarlar için de idealdir. Saten boya dekorasyonunu güçlendirmek için ek olarak belli başlı noktalar italyan boya ile yaptırılabilir.Özellikle epoksi boya zeminlerinde ki duvarlarda çok daha güçlü  ve zengin bir dekorasyon görüntüsü elde edebilirisniz.

Dekoratif boya evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir hatta sizin ruh halinizi bile değiştirebilir. Dekoratif boya yaparken, normal boya yaparken kullandığımız malzemelerden farklı malzemeler kullanırız(sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırçalar, desen fırçaları gibi ). Dekoratif boya yapmak ustalık ister yani el alışkanlığınızın olması gerekir. Eğer usta değilseniz ve el alışkanlığınız yoksa kullanmadığınız bir yüzeyde birkaç deneme yaptıktan sonra evinizin duvarlarına uygulamalısınız. Çok şık duran, evinize güzellik katan dekoratif boyanın uygulanması şöyledir; Dekoratif boya çelik mala ile duvara uygulanabilir. Duvardaki sıva üstüne direk uygulanabilir. 2 türü vardır. İnce ve orta,  boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz.  Boya duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır.  Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır.  Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır. Dekoratif görüntü için 2. Ürün de duvara uygulanır. Bu ürün plastik mala ile uygulanmalıdır. Ürün uygulaması bittikten sonra plastik mala ile kurumadan düzenlenip, sıkıştırıldıktan sonra dekoratif boya işlemi gerçekleşmiş olur.

İtalyan Boya İletişim

Erciyes Dekorasyon Erciyes Dekorasyon firmamız,yılların verdiği tücrübe ve birikim ile,konusunda uzmanlaşmış ustaları ile,Türkiye genelinde italyan boya uygulama hizmeti vermektedir. Aynı zamanda toptan italyan boya ürün satışı taleplerini değerlendirmektedir. Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmeti alabilirsiniz.

Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 533 763 77 07 ve  +90 352 681 10 10 

{gallery}kat3:::0:0{/gallery}

 

TOP