Kayseri Epoksi Boya

Kayseri Epoksi Boya Reçine esaslı, poliamid ile kürlenerek parlak ve sert bir film veren çift komponentli bir son kat boya anlamına gelen epoksi, son dönemde artan bir yoğunlukta tercih edilen bir zemin döşeme sistemidir. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasında uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır. Epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Kayseri Epoksi Boya Cam veya korbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı hâlden katı hâle geçer ve takip eden bir iki hafta içinde kür alarak final sertliğe ulaşır. Kayseri Epoksi Boya Kullanım alanları; içme suyu tankları, sanayi tesisleri, çelik konstrüksiyonlar, tank içi ve dışı ile fabrikalar olan epoksi. Düzgün şaplı bir zeminde istenilen renkte oluşturulur. Epoksi, sertleştiriciyle karıştırıldıktan sonra, 1 saat içerisinde 20 derece ısısı olan bir ortamda uygulanır ve 10 saat olan kuruma süresinin ardından kullanıma hazırdır. Son yıllarda farklı tarz arayışlarında olan mimarlar tarafından evlerde de sıklıkla tercih edilen epoksi, değişen dekorasyon anlayışı ile bire bir örtüşmektedir. Kayseri Epoksi Boya Çok geniş bir kullanım alanı olan ve sanayi zeminleri ile depoların yanı sıra süper market, atölye, satış reyonu, okul ve hastane gibi kapalı mekanlardan sonra artık evlerimizde de varlığını hissettiren epoksi, mükemmel bir zemin kaplama sistemidir.
   

{gallery}Epoksim:::0:0{/gallery}
   
Kayseri Epoksi Boya Epoksi kaplamalar endüstriyel ortamlarda aşağıda belirtilen avantajlara sahiptir.
Mekanik ve kimyasal dayanıklılığı son derece yüksektir.
Kayseri Epoksi Boya Ağır trafiğe ve darbelere dayanıklıdır.
Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolaydır.
Hijyeniktir, tozumayan anti bakteriyel ortamlar sağlar. Temizlenmesi son derece kolaydır.
Su v.s. gibi sıvılara karşı geçirimsizdir.
Kayseri Epoksi Boya  Eksizdir, istenilen renklerde eksiz olarak uygulanabilir. Bu özellikleri kaplamaya hijyenik bir özellik kazandırır. Yüzeyin parlak ve pürüzsüz olması anti bakteriyel ortamlar için idealdir.
Kayseri Epoksi Boya Anti statiktir. Elektriksel yalıtkanlığa sahiptir. Epoksi sistemlerin bir diğer özelliği elektriksel yalıtkanlıklarıdır. Bu özellikleri ile yüksek elektriksel gerilimlere dayanımı mükemmeldir. Elektriksel iletkenliğin istendiği kondaktif zemin uygulamalarında ise farklı bir yapıda olan Epoksi kaplamalar kullanılır.
Alkali ortamlara, seyreltik asitlere, hayvansal ve mineral yağlara, şarap, tuzlu su, atık sular, petrol, benzin, jet yakıtı, alkol v.b daha birçok kimyasallara mükemmel dayanım gösterir.
Kimyasal dayanımları ile ilgili olarak bilinen diğer sistemlerden (Poliüretan v.s) çok dayanıklıdır.
Kayseri Epoksi Boya Epoksi kaplamalar hızlı kürlenebilen tipte de üretilebildiğinden üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.
Kayseri Epoksi Boya Epoksi sistemler aşınma direnci yüksek zemin kaplamalarındandır. Tozumayı kesinlikle engelleyen anti statik özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı tozumanın üretimi engellediği ortamlarda kesinlikle kullanılmalıdırlar.
   

Kayseri Epoksi Boya Ustası İletişim: 0533 763 77 07 / Hasan Usta Ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.
       
{gallery}sef:::0:0{/gallery}

TOP